Реєстрацію на 2022/23 навчальний рік вже розпочато. Залиште заявку на особисту консультацію, ми допоможемо з вибором програми!

Як студенту знайти роботу в Словаччині

16.07.2021

Незмінний тренд на ринку праці – це маса студентів, які бажають працевлаштуватись на літній сезон. Якщо хтось ще не знайшов роботу в Словаччині чи переживає, що коли приїде сюди на навчання, то не зможе себе прогодувати – читайте допис до кінця.
Звичайно, перш ніж влаштовуватися на роботу, вам необхідно закрити всі свої справи по навчанню. Якщо це зроблено – можна починати.

  1. Подивіться всі актуальні пропозиції на сайті Profesia.sk. Можна скористатись фільтром, який полегшить пошуки. Рекомендуємо наступні налаштування фільтра для студентів -> введіть своє місто -> впишіть brigáda або polovičný úväzok. Вибирайте =)
  2. Не варто недооцінювати групи в Facebook. Для цього достатньо ввести в пошуку Práca (назва міста, напр. Banská Bystrica), подати заявку, бо групи в основному закритого типу. Можна дивитись актуальні пропозиції від роботодавців.
  3. Прогуляйтесь містом, придивіться до оголошень, можливо одне з них вас зацікавить. Також можна заходити в магазини, ресторани або клініки і питати співробітників, чи не потрібен їм бригадники на літо.

Не бійтеся ходити, питати, дзвонити або писати. Для вас, як для іноземних студентів, така оплачувана «мовна практика» піде тільки на користь. Не бійтеся помилятися і перепитувати – всі люди роблять помилки і всі вчаться на них. Найчастіше самі словаки говорять про те, що іноземці краще і швидше справляються зі своєю роботою. Тож, вперед!

Для виконання деяких робіт необхідно, щоб у вас був potravinársky preukaz – це документ, який підтверджує те, що ви маєте право працювати з продуктами і не страждаєте серйозними захворюваннями. Для отримання даної довідки необхідно записатися до лікаря.

Про рівень заробітних плат для студентів дізнайтесь з допису в нашому Instagram

Інші фішки

Поради від студентки для студентів, що починають свій навчальний шлях за кордоном
Детальніше
Навіщо потрібне опікунство для навчання в Польщі?
Детальніше
Що, де, коли? Тест для батьків випускників
Детальніше
Дні відкритих дверей у вишах Чехії. Відвідайте цікавий вам університет онлайн.
Детальніше