Реєстрацію на 2022/23 навчальний рік вже розпочато. Залиште заявку на особисту консультацію, ми допоможемо з вибором програми!
Шановні клієнти, звертаємо вашу увагу, що ми працюємо у віддаленому режимі.

Поради від студентки для студентів, що починають свій навчальний шлях за кордоном

06.11.2020

Продовжуємо вам розкривати таємниці студентського життя за кордоном. Про те, як швидко адаптуватися, знайти друзів і досягти успіху в навчанні розповідає наша студентка Катя. 2 курс Університету Матея Бела. Пройшла підготовку на річний мовний програмі IC-Standart в Словаччині.

  • Заведи якомога більше нових знайомств, щоб разом було легше орієнтуватися на новому місці. Створіть одну велику конференцію в соціальних мережах, де будете допомагати один одному.
  • Не бійся життєвих нововведень. Пам’ятай, що ти не перший і не останній, хто вибирає навчатися за кордоном і переживає різкі зміни.
  • Пам’ятай, що поруч завжди будуть люди, готові допомогти тобі, хоч би якою була ситуація. Всі живуть в однакових умовах і не відмовлять тобі в підтримці. Не соромся порадитися зі старшими студентами, якщо таких зустрінеш, і викладачами. Останні завжди готові відповісти на твої питання в години, відведені для консультацій, або ж після уроків.
  • Справляйте враження на своїх викладачів вже з перших занять, щоб ще до університету зарекомендувати себе, як працьовитого і вірного своєму навчальному закладу студента! Багато вчителів з мовних курсів, до речі, викладають на різних факультетах УМБ.
  • Намагайся витрачати вільний від мовних курсів час на вивчення нового міста. Гуляй з друзями по центру, відвідуй цікаві місця, які пропонує адміністрація.
  • Не соромся спілкуватися з місцевими жителями словацькою мовою, навіть якщо ти погано її знаєш. Практика ніколи не завадить, а в допущених помилках немає нічого ганебного!
  • Намагайся не спізнюватися і не прогулювати уроки, та не повертатись в гуртожиток пізніше комендантської години. Низький рівень успішності погано відіб’ється на твоїх результатах і оцінках і на мовних курсах, і в університеті. Не зароби собі репутацію безвідповідального учня.
  • Ще до університету буде корисно дізнатися місця, де за низькою ціною можна друкувати конспекти або закуповуватися канцелярією.
  • Намагайся запам’ятовувати маршрути, щоб самостійно пересуватися по місту, знати, як користуватися місцевим громадським транспортом і бути в курсі, наприклад, яка зупинка розташована біля твого гуртожитку.

Доречі, про витрати студента у Словаччині ми писали в інстаграм. Статті за рубриками та країнами шукайте у вічних історіях або за хештегами у навігації

Інші фішки

Оберіть виш у Словаччині та вступіть на безплатне навчання
Детальніше
Словаччина. Чи правда дешево?
Детальніше
Ahoojte! З вами Софі :)
Детальніше
У Словаччині можливий вступ без вступних іспитів?
Детальніше